Flash Presentation
ÚVOD O NÁS AKTUÁLNĚ PROGRAMY ZAPOJTE SE KONTAKTY
Hnutí za občanská práva duše
 
 
ÚVOD
Nová spiritualita
Jak jsme začínali
Co nás inspiruje
Zajímavé odkazy
Partneři HT
Hledání...

Hovory s Bohem: neobvyklý dialog

Předmluva k novému vydání (kompletní trilogie)

________________________________________________________


1. díl Hovorů s Bohem se objevil poprvé v knihkupectvích před deseti lety. Během několika týdnů byly prodány tisíce kopií. Kniha se stala fenoménem vydavatelství a vydržela 137 týdnů na seznamu bestsellerů New York Times. A to vše během více než dvou a půl let. 2. a 3. díl se rovněž staly bestsellery. Od té doby byly knihy přeloženy do 34 jazyků a nyní je lze nalézt na pultech knihkupectví kdekoli ve světě. Představují nejčtenější současnou spirituální literaturu moderní doby, která se prodává v desítkách milionů svazků. Ve většině zemí světa sotva najdete někoho, kdo by vůbec neslyšel o těchto mimořádných textech.


Jak k tomuhle došlo? Co se vlastně stalo?


Nestalo se to proto, že jsem snad dobrý spisovatel, a ani proto, že někteří považují můj zdroj za stoprocentně spolehlivý. Došlo k tomu proto, že lidstvo začíná ztrácet trpělivost se sebou samým. Všem lidem začíná být jasné, že lidské bytosti nemohou pokračovat v životě dosavadním způsobem.

Nemůžeme si dále udržovat názor, který jsme si drželi, nemůžeme dále zastávat víry, které jsme zastávali, a říkat věci, které jsme říkali, nemůžeme se dále chovat tak, jak jsme to dělali. Něco se musí změnit anebo všechno se musí změnit, a to pevně a jasně, ne pouze nějak lépe. Něco se musí změnit, než se všechno zastaví. Lidé tohle ví a tak hledají odpovědi. Hovory s Bohem přišly přesně v pravý čas.


Nyní vychází sběratelská edice u příležitostí 10. výročí, která nabízí všechny tři svazky v jedné knize a je rovněž dokonale načasovaná. Svět se stal mnohem vědomějším, než kdykoli předtím, a to nejen díky problémům, jímž čelíme, ale především díky jejich přirozené podstatě.


Dne 23. června 2004 se objevila jedna velmi zajímavá tisková zpráva. Přinesla výsledky vědeckého výzkumu vedeného Harris Interactive; výzkum ukázal, že 69 procent dospělých Američanů věří ve skutečnost, že náboženské rozdíly jsou největší překážkou pro dosažení světového míru.

Nic nemohlo být blíže pravdě – a většina lidí to ví. Proto se knihy jako Hovory s Bohem dostaly na seznam bestsellerů v každé zemi, kde byly vydány. Lidé možná neznají odpověď na největší otázku života, ale vědí, že odpovědi, které jsme sobě samým dávali dosud, již nefungují.

Takže teď jsme konečně s to porozumět, co probíhá špatně (a přijmout to), můžeme se podívat na některé alternativní myšlenky o Bohu a Životě a o nich navzájem (ty spadnou jako domino hned, jak se změní původní víra) a můžeme usilovat o novější svět.


Tato trilogie je plná takovýchto idejí. Jak jsem řekl již mnohokrát předtím, není nutné, abyste věřili, že jsem měl aktuální hovor s Bohem, který zde našel své zhodnocení. Nikdy jsem nežádal lidi, aby věřili v mé zážitky, ale aby si jen pročetli daný materiál a nezávisle na jeho zdroji nabídly ideje otevřené mysli a otevřenému srdci.


Od vydání knih mi více než 100 000 lidí napsalo osobní dopisy a e-maily, ve kterých mi sdělovali, jak se jejich životy pozitivně změnily na základě tohoto materiálu. Náhledy na život se projasnily, chování se změnilo, vina odpadla, vztahy se nádherně rozvinuly, sexualita se stala nezahanbující částí života, sňatky byly zachovány, živobytí bylo stvořeno, rodičovství dostalo novou úroveň, sebeocenění se znovu pozdvihlo, fyzické, mentální a duševní zdraví se zlepšilo a víra v Boha byla obnovena.


Slyšeli jste to? Víra v Boha byla obnovena.


Tohle byl účel a cíl toho všeho. Ne vytvořit nějaký systém víry, který mate a zavrhuje náboženství. Ne odsouvat ideje, které protiřečí nebo nahrazují náboženství. Ale znovuotevřít diskusi o Bohu, a to způsobem, jež osvěžuje a oživuje náš vztah k Božskosti.


Nemohu vám říci, kolik moc dopisů obsahovalo věty jako „Poprvé za 25 let je moje srdce opět otevřeno Bohu,“ nebo „Můj manžel říká, ‘konečně´! Nyní je tady Bůh, ve kterého mohu věřit.“ Nejvíce si vzpomínám na dopisy Rity Curtis z Portlandu, Oregon, která mi před deseti lety napsala těchto 12 slov, na které nikdy nezapomenu:


„Děkuji, že jste mne seznámil s Bohem, do kterého se mohu zamilovat.“


Krásné shrnutí. „Bůh, do kterého se mohu zamilovat“ je ten jediný Bůh, který může zachránit náš svět. To je Bůh, kterého najdete zde.


Jestliže jste četli nějakou část tohoto materiálu dříve, tato opětovné setkání s úžasným poselstvím, které se dotklo vaší duše, má proběhnout právě teď. Je čas se opět dotknout toho zázračného a kouzelného přátelství s Bohem.

Pokud k tomuto materiálu přicházíte poprvé a myslíte si, že je to náhodou či shodou okolností, zamyslete se znovu. Tento materiál k vám přišel v pravou chvíli, správným způsobem, a to v odpovědi na hledání ve vaší mysli, na modlitby vašeho srdce a na pozvání vaší duše.


Věřte tomu.


Nic se neděje náhodou.


Nic.


Neale Donald Walsch

Ashland, Oregon

Květen 2005 – o deset let pozdějiPozitivní evoluce
 
Home Site Map