Flash Presentation
ÚVOD O NÁS AKTUÁLNĚ PROGRAMY ZAPOJTE SE KONTAKTY
Hnutí za občanská práva duše
Na začátku byl Neal Donald Walsch...
 
ÚVOD
Nová spiritualita
Jak jsme začínali
Co nás inspiruje
Zajímavé odkazy
Partneři HT
Hledání...

Počátky

Jak jsme začínali


Každý z nás, kteří jsme se chopili rozvoje HT u nás, má svůj osobní příběh - jak a proč se k tomuto hnutí dostal. Počátky vzniku našeho českého týmu popíšu také v souvislosti se svým příběhem.


V letech 2002 a 2003 jsem pravidelně sledovala Walschovy stránky - www.cwg.org. Dychtivě jsem sledovala, kde všude se už na celém světě vytváří skupinky kolem knih „Hovory s bohem“. Nikdo z naší republiky se na těchto stránkách v té době zatím veřejně neprezentoval. A tak jsem v sobě sledovala touhu, najít takové lidi, kteří byli stejně jako já silně ovlivněni těmito knihami. V roce 2003 se pak rozjely celosvětové stránky Humanity’s Teamu - www.humanitysteam.com, které se prezentovaly jako spojovací článek pro všechny Ty, kteří poselství HsB a nejen těchto knih chtějí aktivně včleňovat nejen do svého soukromého života, ale také do života ve své komunitě, městě, vesnici nebo zemi. Něco ve mně tenkrát silně poskočilo radostí, měla jsem pocit, že s rozvojem HT ve světě i u nás chci být spojena. Sledovala jsem, kde všude má začínající HT tým celosvětová setkání, vždy to ovšem bylo moc daleko…


A pak jednou začátkem září 2003 jsem v HT zpravodaji, který ke mně chodil mailem, dostala pozvánku na další celosvětové setkání koordinátorů HT, které mělo být v Praze toho roku na konci září. Mé nadšení i rozechvělost z této zprávy se nedá popsat slovy... byla to i velká zvědavost být na tomto setkání a ujasnit si kam toto hnutí směřuje a jestli opravdu s tím vším souzním i já. A mé dojmy z tohoto setkání? Lidé z celého světa si tříbili své představy, byli zde okamžiky silně povzbuzující i napjaté, kdy si někteří ujasňovali, jaké poslání má HT a jakých aktivit se můžeme a chceme chopit. To vše jsem vnímala jako součást jakéhokoliv nově vznikajícího „týmu“. Já si zde však prožila okamžik velké vděčnosti, jako by se mi připomněla dušička, která se mě dotkla silným pocitem… „Tady je to něco, na co už dlouho čekáš…“ A tak to pro mě všechno začalo... :-)


Potkala jsem se zde také se dvěma úžasnými lidmi - Bibiankou a Romanem, kteří už v té době spouštěli české stránky www.hovorysbohem.cz a hlavně organizovali návštěvu N.D.Walsche, která proběhla v květnu 2004. Díky těmto stránkám se už začali ozývat další lidé, kteří měli stejný impulz se setkávat a dozvědět se něco více o tom, co je to Humanity’s Team a jak se mohou do těchto aktivit zapojit.

Dalším startujícím impulzem pro aktivity HT u nás byla zmiňovaná přednáška a seminář N.D. Walsche v květnu 2004. Nealova upřímná i naléhavá touha podpořit sjednocování lidí za „občanská práva duše“ (termín, který rád používá), oslovila mnoho dalších lidí...

A tak se rozrostl tým nadšenců, kteří začali aktivněji spřádat vlákenka aktivit HT u nás.


Žaneta Najdeková, první koordinátorka HT za ČR


Oslovilo Vás, co jste se dozvěděli? Chcete zjistit, jestli je někdo ve vašem kraji či městě již zapojen do aktivit HT (například formou setkávání skupinky Nové spirituality)? Nebo se jen chcete jen na něco zeptat? Klikněte prosím na kontakty.


Proč vznikl Humanity’s Team?

Co už udělali před námi?

Co už jsme udělali my?Pozitivní evoluce
 
Home Site Map